Sniper Elite 2 Oyunu Kısa İnceleme

Sniper Elite v2 Oyunu Kısa İnceleme

sniper elite 2 oyun inceleme görüntüsü

sniper elite 2 oyun inceleme resmi

 

Çok uzun süredir bıraktığım oyun düyasına giriş yapmama vesile olan “sniper elite 2” konusunda bir kaç kelam etmek istiyorum. Oyun adından belli zaten. Birbirini tekrarlayan oyunlardan bıkmış biri olarak. Multiplayer PES 2012 dışında son aylarda oynadığım ilk single player oyundur kendileri. Bu tür savaş oyunlarını oynayanların en sevdiği silahlardan biri sniper silahıdır. Ne yazıkki ara sıra kullanma fırsatı bulduğumuz bu silaha bir türlü doyamayız. İşte bu oyunda, kusana kadar sniper atışı yapıyoruz.

Oyun, her zamanki gibi Alman’lara karşı ABD li bir keskin nişancı üzerine kurulu. Zaman yine 2. dünya savaşı. Klasik bir konu yani. Oynarkenki girdiğiniz hava “Enemy at The Gates(Kapımdaki düşman)” ve “Wanted” filminin tam bir karışımı. Hemen anlatayım….

Elimize bir kaç çeşit hafif makinalı, tabanca, tuzaklar, ve el bombaları mevcut durumda. 4-5 adet sniper silahı bulunmakta. Grafikler, bu tür oyunlardaki grafiklerin benzeri ve kaliteli ama bir fark varki işte o beni benden alıp götürdü. Hedefe kitlendiniz, tetiğe bastınız ve kurşun namludan çıktı. İşte o noktada kamera kurşunla beraber ağır çekimde hareket ediyor ve hedefe ulaştığında, hedefin iç organları görünmeye başlıyor. Kurşunun izlediği yol süper yapılmış. 180m deki bir adamın burnuna veya gözüne nişan alıp, kurşunun da tam o noktadan girmesi ve her noktaya göre ayrı animasyonların gözükmesi iyice havaya sokuyor.

Ateş edip yer değiştirmek işe yarıyor. Gizli gizli yaklaşmak işe yarıyor. Size ateş eden keskin nişancıların silahları parlıyor.Kısaca, keskin nişancılıktaki tüm klişeler oyunda bulunmakta.

Ses efektleri güzel. Ivy Bridge i5 işlemci ve gtx 260 ekran kartımla, 720p çözünürlükte, tüm özellikler açıkken, bölümlerin açılması 5sn civarında gerçekleşti. En zor seviyenin bir altında oynadım ve oyun, 3 gecede bitti. Hergün ortalama 3 saat tutsak etti beni. Neyse lafı fazla uzatmıyım, hemen bir video koyalım, seyredelim. Haydi sağlıcakla kalın, oyunlara fazla kaptırmayın :)

Eskilerden Bir Zeka Oyunu Solo Test

Zeka oyunlarından biri olan solo test incelemesi

Solo Test Zeka Oyunu

Solo test oyununu bilmeyeniniz yoktur. Küçüklüğümde oynamaya başladığım oyunun geçenlerde flash oyun versiyonuna rastladım ve eski zamanları hatırladım. Bilgisayarımız yokken bu tür oyunlar oynardık.

 

 

Solo test oynarken zeka seviyenizi ölçebilirsiniz, tabi ki oyunda geçen zeka seviye terimleri oyunun espirisi :)

Oyunda amaç geriye en az taşı bırakmak yani 1 taş bırakmak hedefimiz.

Oyunda bıraktığımız taşa göre seviye belirleme:

1 Taş = Dahi
2 Taş = Çok Üstün Zeka
3 Taş = Üstün Zeka
4 Taş = Tutuk Zekalı
5 Taş = Düşük Zekalı
6 Taş = Moron (Geri Zekalı)
7 Taş = Aptal
8 Taş = Salak

seviyeler tabi oyunun espirisi.

oyuna ulaşmak için solo test oyunu

Bu tarz zeka oyunları özellikle çocuklar için tavsiye ediliyor, ama 7 den 70′e herkes oynayabilir.  Hepimizin bu tür oyunlara ihtiyacı var.

Bir sonraki zeka oyunumuz sudoku olacaktır, bakalım bu  son yılların yeni trendi.

Batman Animasyon Filmi Geliyor

Batman Çarpışma Görüntüsü

Batman Animasyon Görüntüsü

Batman geri döneceği yönde dedikodular doğru çıktı. Büyük kahraman batman animasyon serisi ile karşımızda olacak. Serinin ilk bölümü 25 ekim 2012 de piyasaya sürülecek.

Bu animasyon filminde batman 55 yaşında geri dönüp son savaşa başlıyor. Hep beraber nasıl olacağını izleyip göreceğiz…

Batman poster

batman film posteri