Penguen Fırlatma Oyunları Üzerine

Beceri oyunlarında çok tutan penguen oyunlarından bahsedeceğim. Bilindiği üzerine nette bir çok penguen fırlatma oyunu var. Buz adam sürekli farklı şekillerde pengueni fırlatıyor, kimi zaman eliyle fırlatıyor, kimi zaman sopayla kimi zaman ağır bir cismin yardımıyla. Burada önemli olan skor, çünkü en yüksek skoru elde etmeniz gerekiyor. Bu kolay bir şey mi hayır pengueni fırlatmak veya uçurmak hiç de kolay bir şey değil. Örnek vermek gerekirse kuşla penguen uçur oyunu oynarken pengueni en uzak noktaya taşımanız gerekiyor. Yani pengueni fırlattığımızda kuş pengueni yakalarsa uzağa doğru götürecek biz de kuşun kanatlarını çırparak ona yardım etmiş olacağız. Ama o kanatları çırparken sınırlı sayıda çırpıyor, çünkü kuşun gücü tükeniyor hemde her kanat çırpışımızda. Bir müddet sonra zaten kuş düşecektir ama ne kadar ileri götürürseniz o kadar iyi.

Başka bir oyundan bahsedeceğim, pengueni ileri fırlatma oyunu başarılı bir flash oyunlarından sadece biri. Biraz pengueni ileri fırlatma oyununu anlatayım; şimdi oyunda penguen yukarıdan düştüğünde buz adam sopasıyla en iyi vuruşu yapması lazım. Tepe duran pengueni fare sol tuşuyla aşağı doğru salıyoruz ve buz adam sopanın tam hizasına penguene denk gelecek şekilde vuruyor. Ne kadar uzağa gittiği önemli ve yerdeki mayınlar pengueni daha da ileri götürecektir, buda büyük bir etken diyebilirim. Burada aldığımız skor önemli oyunda iyi skor almaya bakmalısınız.

En son sizler için yorumlayacağım oyunda pengueni yukarı fırlat isimli oyun olacak. Bu oyun penguen fırlatma oyunlarında diğerlerine göre daha klasik zaten ilk çıkan penguen fırlatma oyunu budur. Oyunda amaç pengueni buz adam ile sağa sola çarpmadan en üst seviyeye fırlatmak olacaktır. Sağ ve soldaki buz dağlarında pengueni daha ileri fırlatacak folk balıkları var. Onlar size yardım edecektir. En baştan anlatayım, play tuşuna basınca farenin sol tuşu ile de oyuna start veriyoruz. Daha sonra buz adam pengueni sürekli çeviriyor ve siz pengueni yukarı fırlatacağı anı gözlemleyip tekrar fare ile sol tık yapıyorsunuz ve penguen fırlıyor. Yukarı da fırlayabilir aşağıda sağa sola da, o yüzden buz adamın nereye doğru döndürdüğüne dikkat etmelisiniz.